Przewóz rzeczy i osób – wszystko, co musisz wiedzieć!
Chcesz zostać zawodowym kierowcą? A może już nim jesteś, ale zastanawiasz się, jak wyglądają obecne przepisy prawne? Służymy pomocą! Drogowy przewóz rzeczy i osób wiąże się z koniecznością posiadania odpowiednich kategorii prawa jazdy oraz uprawnień do przewozu rzeczy lub osób – kodu 95 wpisanego przy danej kategorii w prawie jazdy. Aby uzyskać wpis w postaci kodu 95 do prawa jazdy, należy ukończyć odpowiednie szkolenie oraz uzyskać świadectwo kwalifikacji zawodowej. Konieczne jest również otrzymanie zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych i psychologicznych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy. To, jakiego rodzaju kurs na przewóz rzeczy i osób ma obowiązek ukończyć kierowca, określa data uzyskania po raz pierwszy prawa jazdy kat. C lub kat. D oraz to, czy kierowca już wcześniej uzyskał świadectwo kwalifikacji zawodowej.
Przewóz rzeczy i osób – wszystko, co musisz wiedzieć!
W związku z nowo wprowadzonymi przepisami, od 6 kwietnia 2022 roku do szkolenia mogą przystąpić osoby, które otrzymają w Wydziale Komunikacji odpowiedni dokument identyfikacyjny, czyli Profil Kierowcy Zawodowego. Zawiera on istotne informacje o kierowcy, w tym m.in. imię, nazwisko i numer PZK, kategorię prawa jazdy oraz dedykowany kod kreskowy.
- orzeczenie psychologiczne (art. 39k ustawy o transporcie drogowym z 6 września 2001),
- orzeczenie lekarskie (art. 39j ustawy o transporcie drogowym z 6 września 2001),
- 1 zdjęcie kolorowe z głową na wprost o wymiarach 3,5 cm x 4,5 cm,
Do kursu kwalifikacji wstępnej, kwalifikacji wstępnej przyspieszonej, kwalifikacji wstępnej uzupełniającej, kwalifikacji wstępnej uzupełniającej przyspieszonej mogą przystąpić osoby, które posiadają prawo jazdy kat. C uzyskane po 10 września 2009 r. lub prawo jazdy kat. D uzyskane po 10 września 2008 r.
Szkolenia okresowe na przewóz rzeczy i osób
Do szkolenia okresowego na przewóz rzeczy lub osób mogą przystąpić kierowcy posiadający prawo jazdy kat. C uzyskane przed 10 września 2009 r. lub prawo jazdy kat. D uzyskane przed 10 września 2008 r. Kurs ten mogą rozpocząć również osoby, które posiadają prawo jazdy kat. C uzyskane po 10 września 2009 r. lub prawo jazdy kat. D uzyskane po 10 września 2008 r. i uzyskali świadectwo kwalifikacji zawodowej dla właściwej kategorii prawa jazdy, wydane przez właściwy urząd w zakresie kwalifikacji wstępnej lub kwalifikacji wstępnej przyspieszonej.
Nasza firma posiada wpis do rejestru przedsiębiorców prowadzących ośrodek szkolenia prowadzonym przez Wojewodę Podkarpackiego. Organizujemy kurs na przewóz rzeczy w Rzeszowie w ścisłym centrum przy ul. Bernardyńskiej 5/7. Serdecznie zachęcamy do kontaktu wszystkich, którzy są zainteresowani odbyciem szkolenia!
Szkolenie obejmuje 140 godzin:
- 130 godzin zajęć teoretycznych,
- 10 godzin zajęć praktycznych w tym: 8 godzin zajęć praktycznych w ruchu drogowym oraz 2 godziny zajęć praktycznych z jazdy w warunkach specjalnych (1 godz. na symulatorze lub 2 godziny na torze wyposażonym w płytę poślizgową).
- Cena moduł C: 2 700,00 zł
- Cena moduł D: 2 900,00 zł
Szkolenie obejmuje 280 godzin:
- 260 godzin zajęć teoretycznych
- 20 godzin zajęć praktycznych w tym: 16 godzin zajęć praktycznych w ruchu drogowym oraz 4 godziny zajęć praktycznych z jazdy w warunkach specjalnych (2 godz. na symulatorze lub 4 godziny na torze wyposażonym w płytę poślizgową).
- Cena moduł C: 4 000,00 zł
- Cena moduł D: 4 400,00 zł
Szkolenie obejmuje 35 godzin zajęć teoretycznych, nie jest zakończone egzaminem.
Zajęcia prowadzimy metodą wykładową lub za pośrednictwem platformy elearningowej co daje możliwość rozpoczęcia szkolenia od zaraz bez konieczności oczekiwania na zebranie się grupy.
Cena: 600,00 zł
Zajęcia prowadzimy metodą wykładową lub za pośrednictwem platformy elearningowej co daje możliwość rozpoczęcia szkolenia od zaraz bez konieczności oczekiwania na zebranie się grupy.
Cena: 600,00 zł
Szkolenie obejmuje 35 godzin:
- 32,5 godziny zajęć teoretycznych,
- 2,5 godziny zajęć praktycznych w ruchu drogowym.
- Cena moduł C: 1 000,00 zł
- Cena moduł D: 1 100,00 zł
Szkolenie obejmuje 70 godzin:
- 65 godziny zajęć teoretycznych,
- 5 godzin zajęć praktycznych w ruchu drogowym.
- Cena moduł C: 1 800,00 zł
- Cena moduł D: 2 000,00 zł